مدیران خودروکارمانیا

استقرار دوربین‌های سیار در بزرگراه‌های تهران برای ثبت تخلفات سرعت

«سرعت و سبقت غیرمجاز» خط قرمز پلیس

پرهیز از حرکت با دنده عقب در معابر

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تأکید بر این مطلب که پلیس راهنمایی و رانندگی با آمادگی کامل در معابر حضور دارد، سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ و حرکات خطرناک را خط قرمز پلیس عنوان کرد.

«سرعت و سبقت غیرمجاز» خط قرمز پلیس
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در برنامه خانواده یک که هم‌اکنون از شبکه یک در حال برگزاری است، در خصوص مشکلات موجود در حوزه رانندگی گفت: خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان یکی از مشکلات ماست و باید رانندگان به این امر توجه داشته باشند که در ایام عید، عجله و شتاب نداشته و به خاطر امنیت خود و همراهان و لذت بردن از همراهی با خانواده، از سرعت غیرمجاز بپرهیزند.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: بارها شنیده‌ایم که می‌گویند آن فرد چه زمان بدی از دنیا رفت و عید خانواده‌اش را عزا کرد؛ این مسئله توجه به این امر را معطوف می‌سازد که باید در تمام ایام به خصوص ایام نوروز با رعایت قوانین و مقررات رانندگی به رانندگی بپردازیم و از عجله و شتاب بی‌مورد و سبقت‌های بیجا پرهیز کنیم.

  این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تهران با تأکید بر این مطلب که پلیس در نوروز کاملاً آماده‌باش بوده و همه کارکنان نیروی انتظامی در همه سطوح از پلیس پیشگیری و آگاهی گرفته تا راهنمایی و رانندگی در خدمت مردم هستند، اعلام کرد: مردم با اطمینان‌خاطر از آنکه پلیس امنیت جان و مال آنها را حفظ می‌کند به مسافرت می‌روند، اما باید خود مردم نیز برای سلامت خود ارزش قائل باشند.

  وی گفت: سفر مقدماتی دارد و قبل از سفر علاوه بر اینکه افراد باید از سلامت جسمانی خود مطلع باشند، باید از سلامت خودروی خویش نیز خاطرجمع شوند؛ اطلاع از ایمنی و سلامت خودرو با توجه به مراجعه به مراکز فنی یا مکانیک، آشکار می‌شود؛ راننده باید از سلامت چرخ، ترمز و سیستم خودروی خود مطمئن باشد و بعد به سفر بپردازد.

  سردار مهماندار به کار گسترده فمراندهی تهران بزرگ در خصوص تأمین امنیت نوروز در تهران اشاره و تصریح کرد: تعداد زیادی ایستگاه، پاسگاه و کانکس پلیس در شهر مستقر شده تا بتوان امنیت را در همه محلات پوشش داد.

  وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران نیز برای راهنمایی مسافران در مبادی ورودی تهران برنامه‌ریزی کرده و نقشه و بروشورهای پلیسی را به مردم ارائه می‌دهد؛ چرا که تهران چند سالی است که به شهر مسافرپذیر تبدیل شده است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این مطلب که تهران بزرگ بیش از 550 کیلومتر بزرگراه دارد، به خلوتی بزرگراه‌های تهران به ویژه در هفته اول اشاره و بیان داشت: نگرانی ما این است که به دلیل سرعت بزرگراه‌ها افزایش سرعت و به دنبال افزایش میزان تصادفات را شاهد باشیم.

  سردار مهماندار تأکید کرد: مأموران پلیس راهور فاتب ضمن استفاده از دوربین‌های ثابت، از دوربین‌های سیار نیز در بزرگراه‌های تهران بهره خواهند برد و به افراد تذکر و راهنمایی‌های لازم را ارائه خواهند داد.

  وی خطاب به کسانی که به صورت مسافر وارد شهر تهران و یا شهرهای دیگر می‌شوند و معابر را بلد نیستند، اعلام کرد: از حرکت خودرو با دنده عقب بپرهیزند، چرا که یکسری از تلفات مرگبار به دلیل حرکت با دنده عقب است، چه در جاده‌ها و چه در معابر شهری.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این مطلب که شماره 110 پلیس در تمام کشور قابل دسترسی است و تماس هموطنان به نزدیکترین پاسگاه و فرماندهی انتظامی شهرستان نزدیک منتقل خواهد شد، بیان داشت: هم‌وطنان می‌توانند موارد انتظامی از جمله مباحثی مربوط به پلیس آگاهی، پیشگیری و حتی تخصص‌های مختلف را با شماره 110 پلیس در میان بگذارند؛ علاوه بر آنکه تمامی نیروهای پلیس در تمام نقاط کشور به فواصل نزدیک قابل دسترسی هستند.

  این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به وظیفه پلیس در برخورد با متخلفان اشاره و تصریح کرد: ما براساس قانون وظیفه داریم که برای تأمین انیت جامعه با عده قلیلی که قانون را رعایت نمی‌کنند برخورد کنیم،‌ چرا که عده زیادی از افراد قانونمند جان خود را به دلیل بی‌توجهی عده قلیلی از دست می‌دهند.

  سردار مهماندار تأکید کرد: خط قرمز پلیس، سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ و حرکات خطرناک است و قانونگذار به پلیس این اختیار را داده که ضمن جریمه و اعمال قانون، خودرو را تا 72 ساعت توقیف کند؛ علاوه بر آن، نمره منفی نیز به راننده تعلق می‌گیرد و اگر این نمره منفی به 30 برسد، گواهینامه ضبط می‌شود و همه اینها فقط و فقط برای تأمین جان مردم و خود راننده خاطی است.

  وی با اعلام این مطلب که آمار کشته‌شدگان در سال گذشته به 16 هزار نفر رسیده است، گفت: پلیس بیشترین برخورد را با سرعت و سبقت غیرمجاز دارد، چرا که این دو عامل مهمترین عوامل در بروز، تصادف و تلفات جاده‌ای‌اند.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: خیلی از مردم فکر می‌کنند که تصادف برای آنها نیست و فقط برای دیگران رخ می‌دهد، اما آمار انسان‌هایی که در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند نشان داده که از کارگر ساده تا وزیر و معاون وزیر، سردار و کارمند و... نیز برایشان تصادف اتفاق می‌افتد؛ تصادف و خطر فقط برای قشر خاصی نیست، پس همه باید قوانین و مقررات را رعایت کنیم.

  این مقام ارشد راهور فاتب، رعایت قوانین و مقررات را وظیفه راننده دانست و به وظایف سرنشینان اشاره کرد و گفت: کسانی که در داخل خودرو هستند نیز باید احساس مسئولیت کنند و در صورت خواب‌آلودگی راننده، سبقت و سرعت غیرمجاز به راننده تذکر دهند تا جان خود و دیگران به خطر نیفتد.

  وی خاطرنشان کرد: موارد خطرناک و رفتار پرخطر را مردم می‌توانند به سامانه 110 اطلاع دهند و پلیس حتماً وا کنش لازم را اعمال خواهد کرد؛ ضمن آنکه بازرسان نامحسوس پلیس به صورت افتخاری موارد تخلف را ثبت و ارسال می‌کنند.

  مهماندار گفت: خوشبختانه درچند سال اخیر همه این موارد و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها باعث شده که رفتار کاربران تغییر کند و فرهنگ خوبی را در حوزه ترافیک شاهد باشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو