کارمانیا

عضو انجمن قطعه سازان:

بسیاری از قراردادهای خودروسازی براساس رانت بسته می‌شوند

عصر خودرو- شهریاری گفت: بسیاری ازقراردادهای خودروسازی بر اساس رانت و رابطه نادرست بسته می‌شود وعلت اصلی این امر این است که مدیران خودروسازی مادولتی بوده و درنتیجه فساد دراین شرکت‌ها زیادتر می‌شود.

بسیاری از قراردادهای خودروسازی براساس رانت بسته می‌شوند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، بهرام شهریاری عضو انجمن قطعه سازان کشور گفت: خودروسازان از آنجایی که منابع زیادی برای تأمین قطعات خود دارند به قطعه سازان فشار می آورند و هرگاه بخواهند قطعه ای را با قیمت کمتری بخرند این فشار به قطعه ساز بیشتر شده و در صورتیکه نتیجه نگیرند به سراغ قطعه ساز دیگری می روند.

  وی در ادامه افزود: خیلی از افرادی که در چندسال گذشته وارد این حرفه شده اند قطعه ساز واقعی نبوده و با پوشش تولید ملی اقدام به واردات قطعات بی کیفیت از چین می کنند و باوجود اینکه خودروسازان از این موضوع اطلاع دارند اما پنهان کاری می کنند.

  وی اظهار داشت: این شرکت ها اقدام به واردات قطعات ایمنی خودرو می کنند و حتی در مواقعی قطعات چینی بی کیفیت را با قیمت بالاتر از نوع ایرانی مرغوب به خودرو سازان می فروشند.

  شهریاری اضافه کرد: به عنوان مثال ما در گذشته کارخانه ای داشتیم که لنت ترمز با کیفیت بالا تولید می کرد و حتی برخی از محصولات خود را صادر می کرد اما به دلیل ورود قطعات چینی در تیراژ بالا محکوم به ورشکستگی شد.

  وی همچنین اظهار داشت: درنمایشگاه قطعات خودرو شاهد هستیم که بیشتر از اینکه قطعه سازان غرفه داشته باشند، دلالان و واسطه ها به تبلیغ محصولات خود می پردازند و حتی واسطه بین قطعه ساز و شرکت های بزرگ خودروسازی می شوند.

  وی در پایان تاکید کرد: بسیاری از قراردادهای خودروسازی بر اساس رانت و رابطه نادرست بسته می شود و علت اصلی این امر این است که مدیران خودروسازی مادولتی بوده و درنتیجه فساد در این شرکت ها زیادتر می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط