کارمانیا

معاون وزیر راه و شهرسازی :

چهار خطه شدن جاده هراز تا سه سال آینده تکمیل می شود

عصر خودرو- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : هم اکنون تعریض و چهار خطه کردن حدود ۴۰ کیلومتر باقی مانده جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران به صورت پیوسته در حال اجراست و دولت تدبیر و امید نیز مصمم به تکمیل آن حداقل تا سه سال آینده است.

چهار خطه شدن جاده هراز تا سه سال آینده تکمیل می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، خیرالله خادمی عصر روز شنبه و در پایان سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران افزود : حدود 101 کیلومتر از جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد که تاکنون 64 کیلومتر آن تعریض و چهارخطه شد.
  وی گفت : حدود هفت کیلومتر از این مسیر نیز برای تعریض زیرسازی شده است که پیش از تعطیلات تابستانی سال آینده زیر بار ترافیک قرار می گیرد.
  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود : برای 30 کیلومتر انتهایی جاده هراز ، کارگاههای جاده سازی فعال است و تلاش می شود تا پایان سه سال آینده این جاده به طور کامل چهارخطه شود.
  او ادامه داد : هم اکنون ساخت 8 دستگاه تونل به طول پنج کیلومتر ، 12 دستگاه پل به طول 800 متر و 20 کیلومتر دیوار حائل در این جاده در مسیر باقی مانده تعریض در دست ساخت است.
  خادمی دلیل طولانی شدن اجرای پروژه چهار خطه شدن هراز را ناشی از وضعیت فیزیکی محور و ساخت تاسیسات و ابنیه اعلام کرد و گفت : برای ساخت هر کیلومتر از جاده هراز نیاز به ایجاد تونل ، دیوار و یا پل داریم که این تاسیسات کار ساخت را با تاخیر مواجه می کند و به نسبت سایر پروژه های راهسازی وقت گیر است.
  وی افزود : برای 64 کیلومتر از مسیر چهارخطه کردن جاده هراز 21 دهنه تونل به طول بیش از 18 کیلومتر ، 29 دستگاه پل به طول سه کیلومتر و 33 کیلومتر دیوارسازی انجام شد.
  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح شنبه برای افتتاح چند طرح راهسازی به مازندران سفر کرد.
  با حضور این عضو هیات دولت ، هشت کیلومتر از جاده مواصلاتی هراز در محدوده ' کلرد به چلاو ' ، 'سیاه بیشه تا لهاش' ، 'بایجان تا لاسم' با اعتبار حدود 600 میلیارد ریال تعریض و چهارخطه و در آستانه سال نو بهره برداری شد.
  چهار خطه کردن جاده هراز که در سال 89 و در دولت گذشته کلنگ زنی شد و قرار بود در یک پروسه پنج ساله این محور 181 کیلومتری که حدود 101 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد، به اتمام برسد.
  هراز ، یکی از کوتاه‌ترین و زیباترین جاده های کشورمنتهی به مازندران است که به صورت میانگین روزانه 20 تا 40 هزار دستگاه وسیله نقلیه در آن تردد می کنند و یکی از پرترافیک ترین محورهای این خطه شمال کشور است.
  مازندران سه هزار و 600 کیلومتر محوراصلی دارد که هراز، کندوان و سوادکوه محورهای مهم این استان به پایتخت محسوب می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو