اطلس خودروکرمان خودرو

سامانه های ثبت تخلف در راه های خراسان جنوبی بیشتر می شود

عصر خودرو- سرپرست مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان ‌جنوبی گفت: شمار سامانه های ثبت تخلف در راه های این استان بزودی به ۶۸ سامانه افزایش می یابد.

سامانه های ثبت تخلف در راه های خراسان جنوبی بیشتر می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌ جنوبی هادی بهمنی افزود: با افزایش تعداد این سامانه ها 80 درصد راه‌های اصلی استان تحت نظارت دوربین های ثبت تخلفات کنترل سرعت قرار خواهد گرفت.
  وی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر حدود 34 سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط در استان خراسان جنوبی وجود دارد روزانه به صورت میانگین 250 مورد تخلف توسط این دوربین ها ثبت می شود.
  سرپرست مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان ‌جنوبی گفت: فروردین ماه سال جاری بیش از هفت هزار و 400 تخلف سرعت در محورهای استان ثبت شد.
  وی با بیان اینکه سال های گذشته سرعت لحظه‌ای دوربین‌های فوق فعال بوده است افزود: از ابتدای آذرماه سال گذشته نیز تمامی سامانه‌ های ثبت سرعت متوسط در استان راه ‌اندازی شده و فعال است.
  بهمنی اظهار کرد: ایمنی مفهوم بسیار وسیع و چند وجهی است و در کنار ارتقای ایمنی راه نبایستی از ایمنی خودرو، به ویژه کاربران راه‌ها و ضرورت پرهیز از رانندگی پر خطر غفلت شود.
  وی هوشمندی رانندگان در راه‌ها را بسیار ضروری دانست و گفت: افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نشان دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب در طول راه‌هاست.
  خراسان جنوبی ششمین استان کشور از لحاظ طول راه هاست و پس از استان های خوزستان و خراسان رضوی در جایگاه ششم از نظر طول راه ها قرار دارد. طول راه های استان 17 هزار و 82 کیلومتر است که از این میزان، 472 کیلومتر راه اصلی چهارخطه، یکهزار و 62 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 982 کیلومتر فرعی و یکهزار و 193 کیلومتر راه فرعی دسترسی است.
   

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط