رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

سیل و برف در ۱۹ استان کشور

۵هزار نفر امدادرسانی شدند

عصر خودرو- معاون امداد و نجات سازمان جمعیت هلال احمر با اشاره به سیل , آبگرفتگی، برف و کولاک در ۱۹ استان کشور از امدادرسانی به ۵هزار و ۸۵۲ نفر خبر داد.

سیل و برف در ۱۹ استان کشور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، شاهین فتحی  با اعلام این خبر گفت که طی روزهای گذشته 26 محور در مناطق عشایرنشین 9 استان کشور شامل اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مازندران، مرکزی و همدان متأثر از برف و کولاک بودند.

  وی افزود: در همین ارتباط 612 نفر امدادرسانی و 64 نفر نیز اسکان اضطراری یافتند.

  به‌گفته این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر، امدادرسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک در استان‌های یادشده با حضور 34 تیم امدادی متشکل از 116 امدادگر ادامه دارد.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در 131 شهر، روستا و مناطق عشایرنشین 15 استان کشور گفت: استان‌های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان طی روزهای گذشته به‌دلیل شدت بارش باران متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

  به‌گفته فتحی تاکنون 5240 نفر امدادرسانی شدند و 77 نفر نیز به مناطق امن انتقال یافتند.

  وی با اشاره به اسکان اضطراری 458 نفر از سیل‌زدگان افزود: 4 نفر به‌دلیل وقوع سیل در استان گیلان مفقود شده‌اند. امدادرسانی به سیل‌زدگان در مناطق یادشده با حضور 188 تیم امدادی متشکل از 782 امدادگر ادامه دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط