اوتو ۳۶۰

رویترز:

ادعای ترامپ سهام شرکت‌های خودروسازی چین را بالا برد

عصر خودرو- ترامپ امروز توئیت کرد که چین از تصمیم خود برای کاهش تعرفه واردات خودروهای آمریکایی خبر داده است، این توئیت سهام شرکت‌های خودروسازی در بورس آمریکا را بالا برد.

ادعای ترامپ سهام شرکت‌های خودروسازی چین را بالا برد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا امروز طی توئیتی ادعا کرد دولت چین اعلام آمادگی کرده است تا تعرفه واردات خودروهای آمریکایی به این کشور را کاهش دهد.

  با توجه به آنچه برخی شرکت‌های بزرگ خودروسازی که در آمریکا فعالیت می‌کنند از محل اعمال تعرفه 40 درصدی بر واردات در چین متضرر شده بودند خبر کاهش احتمالی تعرفه از سوی پکن، سهام آنها را بالا برد.

  شرکت‌های خودروسازی نظیر بی‌ام‌و و بنز در سایه اعمال تعرفه از سوی دولت چین شاهد افزایش قابل توجه قیمت خودروهای خود در بازار چین به عنوان بزرگترین بازار خودرو در جهان بوده و فروش آنها کاهش یافته بود.

  سهام شرکت‌های کارگزاری خودرو در چین نیز افزایش یافت چرا که هر گونه کاهش تعرفه بر واردات خودرو از آمریکا فروش آنها را در بازار چین را افزایش می‌دهند.

  انتظار می‌رود با توجه به جنگ تجاری بین آمریکا و چین و اقدامات تلافی‌ جویانه آنها علیه یکدیگر که به اعمال تعرفه 40 درصدی بر واردات خودروی آمریکایی از سوی دولت چین منجر شد برای نخستین بار طی دهه‌های گذشته فروش خودرو در چین کاهش یابد.

  ترامپ در توئیتر خود آورده دولت چین موافقت کرده تعرفه بر واردات خودروهای تولید شده در آمریکا را کاهش داده و از بین ببرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط