رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :

نظارت بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها بعد از چند حادثه دیگر باید اعمال شود

عصر خودرو- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حادثه تصادف سرویس دانش‌آموزان جنوب تهران، گفت: چند حادثه دیگر باید رخ دهد تا بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها نظارت اعمال شود؛ متأسفانه نظارت‌ها فقط معطوف به زمان عقد قرارداد است.

نظارت بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها بعد از چند حادثه دیگر باید اعمال شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت ، فریده اولادقباد با اشاره به حادثه تصادف سرویس ون دانش‌آموزان جنوب تهران با یک نیسان، گفت:متأسفانه مشابه این حادثه بارها اتفاق این درحالی است که در دستورالعمل ابلاغی از سوی آموزش و پرورش به مدارس برای عقد قرارداد با پیمانکاران سرویس مدارس مواردی همچون داشتن کارت سلامت راننده و معاینه فنی یک الزام برای سرویس مدارس به شمار می‌آید که باید رعایت شود و عملا این اتفاق رخ نمی‌دهد.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه به فرض دارا بودن شرایط برای عقد قرارداد نظارت‌ها بر شرکت‌های پیمانکاری سرویس مدارس قطع می‌شود و همین نبود نظارت منشأ اصلی حوادث سرویس‌های مدارس و دانشگاه‌ها می‌‎شود.

  موارد ایمنی در حادثه علوم تحقیقات فقط روی کاغذ بود

  وی با یادآوری  حادثه دانشگاه آزاد علوم تحقیقات، عنوان کرد: در این حادثه نیز با وجود صراحت آیین نامه در خصوص الزام به داشتن راننده به کارت سلامت و خودرو به معاینه فنی، اما این موارد به دلیل نبود نظارت رعایت نشد و راننده اتوبوس فاقد صلاحیت جسمی در این حادثه شناخته شد. در واقع در حادثه علوم تحقیقات تمامی موارد ایمنی فقط روی کاغذ آورده شده بود.

  اولاد قباد تصریح کرد: ضرورت دارد آموزش و پرورش منطقه و مدیران مدارس نظارت جدی بر سرویس‎‌های مدارس داشته باشند که علاوه بر داشتن معاینه و کارت سلامت، موارد مهمی از جمله سلامت اخلاقی، رفتاری و روانی رانندگان نیز تحت نظارت باشد.

  نظارت‌ها فقط معطوف به زمان عقد قرارداد است

  این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه نظارت‌ها بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها نباید فقط معطوف به زمان عقد قرارداد باشد، گفت:  همچنین واحد انجمن اولیا و مربیان نیز باید چارچوبی را برای نظارت بر سرویس‌های مدارس تعریف و این نظارت را اعمال کنند.

  ضرورت برگزاری دوره آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس

  وی پیشنهاد کرد که حتی در آغاز سال تحصیلی دوره‌ای توجیهی برای رانندگان سرویس‌های مدارس و دانشگاه‌ها برگزار شود تا رانندگان نسبت به مفاد قرارداد و موارد ایمنی آگاهی داشته باشند و شاهد وقوع چنین مواردی تلخی نباشیم.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: جان دانش آموزان و دانشجویان ما در اختیار این سرویس‌های مدارس و دانشگاه‌ها بوده و این منجربه از دست رفتن سرمایه‌های اجتماعی و علمی کشور می‎شود لذا نباید از کنار این موضوع به سادگی گذشت و این حوادث زنگ خطری جدی محسوب می‎‌شود.

  به گزارش خانه ملت، لازم به ذکر است صبح امروز(شنبه 15 دی‌ماه) یک دستگاه ون و نیسان در تهران در محله خزانه بخارایی خروجی ترمینال جنوب تصادف و 5 مصدوم راهی بیمارستان شدند./

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط