مدیران خودروکارمانیا

رئیس اتحادیه لوازم یدکی، خودرو و ماشین آلات مطرح کرد؛

جولان لوازم یدکی کم کیفیت در بازار

ثبت نشان کشور تولید کننده بر روی قطعات الزامی است

عصر خودرو- بخشی زاده گفت: افرادی که قطعات خودرو را واردمی‌کنند باید بر روی این قطعات نشان کشور تولید کننده را حک کنند.

جولان لوازم یدکی کم کیفیت در بازار
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چندی قبل علیرضا نیک آئین رئیس امور بازرسی اصناف گفته بود؛ هم اکنون حجم تامین و توزیع قطعات تقلبی خودرو در بازار به مرز هشدار رسیده که باید برای آن تدبیری فوری اندیشیده شود.
  نیک آیین گفته بود؛ ورود قطعه اصلی به کشور به دلیل روند تعیین شده در دریافت ارز نیمایی و شکل واردات به سختی انجام می‌شود و این موضوع در بازار زمینه را برای سودجویی متخلفان فراهم کرده است.

  در همین رابطه غلامرضا بخشی زاده رئیس اتحادیه لوازم یدکی، خودرو و ماشین آلات اظهار کرد: البته منکر اجناس تقلبی نیستیم، اما اجناسی که در حال حاضر از آن به عنوان تقلبی یاد می‌شود همان جنس‌های کم کیفیت چینی هستند که نشان تولید کننده ندارند و به صورت قانونی وارد و به عنوان جنس اصلی به فروش می‌رسند.

  وی گفت: افرادی که این قطعات را وارد می‌کنند باید بر روی این قطعات نشان کشور تولید کننده را حک کنند تا مشخص باشد که هویت اصلی قطعه از کجا است.

  رئیس اتحادیه لوازم یدکی، خودرو و ماشین آلات افزود: این قطعات همه از طریق قانونی وارد می‌شوند و به دلیل اینکه قیمت کمتری دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و تنها راه تشخیص آن‌ها نصب برچسب است.

  بخشی زاده درباره نظارت اتحادیه بر واحد‌های فروش گفت: اتحادیه اطلاعی از وارد کنندگان و اجناسی که وارد می‌شود ندارد و  هیچ مرجعی نیز این اطلاعات را در اختیار اتحادیه قرار نمی‌دهد بنابراین ما به تنهایی نمی‌توانیم کاری در این باره انجام دهیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط