رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

هشدار سازمان هواشناسی:

خطر سیلابی شدن برخی رودخانه‌ها

عصر خودرو- مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند فعالیت سامانه بارشی از احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در برخی ازمناطق کشور هشدار داد.

خطر سیلابی شدن برخی رودخانه‌ها
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ،  احد وظیفه ، با اشاره به این که با فعالیت سامانه بارشی امروز در اغلب استان‌های کشور بارندگی پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های البرز و شمال شرق به شکل برف و در استان‌های جنوبی همراه با رعدوبرق خواهد بود.

  مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: با توجه به شدت بارش در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس و جنوب سیستان‌وبلوچستان آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتمال سیلابی شدن آنها وجود دارد.

  وی اعلام کرد: بارش باران و برف در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی زاگرس، دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور نیز موجب آب گرفتگی معابر، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای می‌شود و دید افقی با توجه به بارش برف و مه در مناطق کوهستانی کاهش می‌یابد. این وضعیت فردا (دوشنبه 15 بهمن) در شمال شرق شرق و جنوب شرق پیش‌بینی می‌شود.

  به گفته وظیفه، پس فردا (سه‌شنبه 16 بهمن) فعالیت سامانه بارشی به شکل بارش پراکنده باران و برف در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و به تدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

  این کارشناس هواشناسی گفت‌: از بعد از ظهر امروز و طی روز آینده در سیستان‌وبلوچستان، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق کرمان وزش باد شدید رخ می‌دهد که می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود. در همین مدت در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که با توجه به بارش برف می‌تواند موجب کولاک برف در نقاط کوهستانی این مناطق شود.

  مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امروز (یکشنبه 14 بهمن) دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس به ویژه مناطق مرکزی و شرقی آن مواج خواهد بود، گفت‌: امروز در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و مرکز و همچنین فردا و پس فردا (دوشنبه و سه‌شنبه 15 و 16 بهمن) در شمال شرق کشور دمای هوا کاهش می‌یابد.

  وظیفه اعلام کرد: فردا آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای 9 و شش درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین پس فردا (سه‌شنبه 16 بهمن) هوای تهران صاف با حداکثر و حداقل دمای هشت و چهار درجه سانتیگراد خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط