رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

سردار رحیمی مطرح کرد؛

ظرفیت خودرو ها ۷ تا ۸ برابر ظرفیت معابر است

عصر خودرو- وزیر ارتباطات پیش از ظهر امروز از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بازدید و با فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت‌وگو کرد.

ظرفیت خودرو ها ۷ تا ۸ برابر ظرفیت معابر است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس،  سردار حسین رحیمی رییس پلیس تهران بزرگ در جریان بازدید وزیر ارتباطات از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران اظهار داشت: تردد خودروها در معابر شهر تهران 7 تا 8 برابر بیشتر از ظرفیت معابر شهر است که در پیک ترافیک صبحگاهی و شامگاهی و همچنین در معابر بزرگراهی تا 70درصد معابر پر از خودرو می شود و تلاش ما مدیریت ترافیک است.

  سردار رحیمی تصریح کرد: تصادفات یکی از عوامل مهم در افزایش ترافیک در شهر تهران است که با ایجاد اتاق مانیتورینگ سعی کردیم به سرعت به تصادفات رسیدگی و از ترافیک ایجاد شده در معابر بکاهیم.

  در ادامه جلسه سردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: شهر تهران را با بیش از 9 میلیون جمعیت ثابت و 12 میلیون جمعیت ثابت و متحرک و 4میلیون خودرو و 3 میلیون موتور سیکلت نمی توان با سیستم ها ی سنتی مدیریت کرد و باید به سمت سیستم های نوین برویم.

  وی گفت :به همین دلیل اولین اپلیکیشن ارتباط مردم با پلیس به زودی رونمایی خواهد شد.

  مهماندار افزود: در این اپلیکیشن مردم می توانند گزارش های خود را به پلیس اطلاع دهند.

  در ادامه جلسه محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات گفت: در پلیس راهور کارهای بزرگی انجام شده است.

  وی افزود: تهران شهر بزرگ و ویترین کشور است و مسائلی دارد که دیگر شهرها ان را تجربه نمی کنند.

  وی گفت: شهر تهران را نمی توان با سیستم های سنتی مدیریت کرد و باید به سمت سیستم های انلاین رفت.

  وزیر ارتباطات بیان کرد:ما در شهر تهران 60کیلومتر فیبر نوری و 2هزار و800دوربین کنترل ترافیک نصب شده داریم که مدیریت  و برق رسانی به انها مشکل است وباید بر روی  داده های نظارت شهر مطالعه کرد.

  جهرمی ادامه داد:ما داده های الودگی هوا و ترافیکی شهر تهران را در سالهای گذشته به دست اوردیم و باید بر روی انها مطالعه کنیم تا ببینم که آیا کارهای که انجام داده ایم موفق بوده است یا نه.

  وی گفت: پلیس چند بار ما را با دوربین ها جریمه کرده است که البته تمام این کارها برای نظم دادن به معابر است و پیشنهاد دارم که پلیس شاخص های رسیدگی به ترافیک را به صورت آنلاین به نمایش بگذارد.

  جهرمی افزود: آزاد سازی اطلاعات باعث رونق بخشیدن به کسب و کارهای تجاری و انلاین می شود و اگر مسیریاب های ایرانی به اطلاعات دسترسی داشته باشد می تواند با نمونه های خارجی رقابت کند و این موضوع به  مدیریت شهری کمک می کند.

  وی گفت: برای داشتن شهر هوشمند حمل و نقل و مدیریت حمل و نقل هوشمند نیازمند است.

  وزیر ارتباطات افزود: اپراتورها تلفن همراه هم به پلیس کمک می کند و لازم است پلیس به دولت الکترونیک ملحق شود که باعث رفاه حال مردم و رونق کسب و کارها می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط