مدیران خودروکارمانیا

مدیرکل راهداری :

تعداد متوفیان محل حادثه رانندگی در یزد ۸۰ درصد کاهش یافت

عصر خودرو- مدیرکل راهداری،حمل و نقل جاده‌ای یزد از افزایش ۱۴درصد تردد در جاده های استان در تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: با تمام این وجود تعداد افراد فوتی در محل وقوع حادثه رانندگی در راه ‌های برون شهری ۸۰ درصد کاهش یافت.

تعداد متوفیان محل حادثه رانندگی در یزد ۸۰ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، علی علیخانی اظهار داشت: امسال در طرح نوروزی( 25 اسفند97 الی 16 فروردین 98 ) راه‌های یزد ـ مهریز و بالعکس، کنار گذر یزد و محور نائین به عقدا از پرترددترین مسیرها بود که در این مدت پنج هزار و 368 نفر سفر با وسایل نقلیه عمومی ثبت شد.

  وی افزود: همچنین محورهای یزد ـ کرمان ، یزد ـ شیراز و یزد ـ میبد هم پرحادثه ترین راه های اصلی استان بود و 35 درصد حوادث در این محورها رخ داده است.
  مدیرکل راهداری یزد با بیان اینکه 21 درصد حوادث سفرهای نوروزی امسال در جاده‌های روستایی استان رخ داد، اضافه کرد: در حوادث امسال ، تنها یک مورد حادثه رانندگی منجر به فوت در جاده‌های استان رخ داد در حالی که سال قبل ،این آمار 9 برابر امسال بود.
  علیخانی، علت 41 درصد تصادف امسال را تصادف رخ به رخ و 35 درصد را واژگونی خودروها عنوان کرد و اظهار داشت: در 21 روز اجرای طرح نوروزی، 303 نفر کارکنان این مجموعه در قالب 22 گشت و 17 اکیپ راهداری در استان فعال بودند ضمن آنکه در 16 راهدارخانه و 13 ایستگاه با چای صلواتی از مسافران نوروزی پذیرایی شد.
  وی با اشاره به جاری شدن سیلاب در ایام نوروز یادآور شد: گشت راهداری در جاده های استان در حال آماده باش کامل بود و در کنار آن اکیپ هایی برای مواقع اضطراری در نظر گرفته شده بود.
  در طرح نوروزی امسال ، 744 هزار دستگاه خودرو به استان یزد وارد شد و یک میلیون و 907 هزار اقامت شب گزارش شده است.
  در این استان 53 شرکت حمل و نقل مسافر، 29 شرکت در مرکز استان و 24 شرکت در سایر شهرستان ها فعالیت دارد.
  همچنین 576 دستگاه ناوگان عمومی برون شهری شامل 331 دستگاه اتوبوس و 158 دستگاه مینی بوس و 87 دستگاه سواری کرایه با هزار و 391 راننده در جابه جایی مسافران فعالیت داشتند.
  از مجموع راه‌های استان، 726 کیلومتر بزرگراه، 640 کیلومتر راه اصلی، 961 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 274 کیلومتر راه آسفالته روستایی است که زیرپوشش اداره کل راهداری قرار دارد.
  یزد در بحث طول راه‌های شریانی رتبه 10 کشوری، بزرگراه هشتم، راه اصلی رتبه 14 ،‌ راه فرعی جایگاه 15 و طول راه‌های روستایی رتبه 22 کشوری را داراست.
   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۶
  • شماره ۴۳۵
  • شماره ۴۳۴
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو