پیت استاپ

توضیحات رئیس پلیس راهور در خصوص امکان تردد خودروهای لاکچری آمریکایی در جاده‌های کشور

خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف می شود

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تهران ظرفیت ۴ میلیون خودرو را ندارد و طرح کاهش آلودگی هوا از نظر پلیس کارساز نیست.رئیس پلیس راهور گفت: با توجه به نامه نگاری‌های انجام شده از سال ۹۹ خط تولید پراید متوقف می‌شود.

خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ،  سردار سیدکمال هادیانفر روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه ها افزود: به خودروسازها اعلام شده که قیمت خودروهای ایمن را پایین آورده یا خودروی ایمن دیگری جایگزین کنند تا مردم توان خرید داشته باشند.

  وی اضافه کرد: ستادهای ترخیص خودرو نیز سیستمی خواهد شد که از طریق اینترنت اجرایی می‌شود.  نرم افزار سیستم ترخیص نوشته شده و از این پس قفل چرخ جایگزین جرثقیل می‌شود.
  طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک کلید خورد

  رئیس پلیس راهور اعلام کرد که اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیکی با هدف کاهش حوادث ترافیکی از امروز چهارشنبه کلید خورد.
  هادیانفر ادامه داد: دو سوم کارها در دنیا در دست زنان است در حالی که درآمد آنان کمتر از 10 درصد است. از 80 میلیون نفر جمعیت کشور حدود 40 میلیون نفر را زنان تشکیل می‌دهند.
  وی افزود: 6 میلیون و 700 هزار نفر دارای گواهینامه رانندگی  هستند که آموزش این افراد برای توسعه فرهنگ ترافیکی در دستور کار است و بانوان به ویژه زنانی که دارای مدرک کارشناسی هستند می‌توانند به عنوان بازرس نامحسوس از پلیس راهور حکم گرفته و در این زمینه پلیس را یاری کنند.

  خودروهای 2500 سی سی پلاک ملی می گیرند
  رئیس پلیس راهور گفت: خودروهای 2500 سی سی پلاک ملی می گیرند و دیگر پلاک های قشم، کیش و ارس نداریم و تردد آنها به تمام نقاط کشور ممنوع است و حتی 90 درصد عوارض دولت را نمی‌دهند.

  هادیانفر افزود: این خودروها صرفا برای مناطق آزاد ترخیص شوند، همچنین سالی یک بار می توانند از مناطق آزاد خارج شوند و اگر بیش از یک بار باشد، توقیف خواهند شد.
  وی افزود: پلاک‌های گذر موقت اجازه خرید و فروش در غیر از مناطق آزاد را ندارند و هر فردی خریداری کند گرفتار شده و اجازه جا به جایی ندارند و پلاک سرزمین اصلی را نمی گیرند.

  هادیانفر گفت:  خودروهای 2500 سی سی به بالا یا پایین به استثنای خودروهای آمریکایی می توانند در سرزمین اصلی یک بار سفر کنند اما تردد حتی یک بار خودروهای آمریکایی در سایر نقاط کشور ممنوع است و تنها در مناطق آزاد حق تردد دارند.
  رئیس پلیس راهور گفت:  دغدغه اصلی پلیس راهور توسعه انضباط ترافیکی در کشور است که در این زمینه نیازمند مشارکت در تمام بخش‌ها هستیم چراکه 27 درصد کشته ها را عابران پیاده تشکیل می‌دهند و 82 درصد کشته در محورهای شمالی،  موتورسیکلت سواران هستند.

  وی تاکید کرد: نمی توان تنها با حضور یگان ویژه، آمار تصادفات را کاهش داد بلکه باید در زمینه القاسازی، تغییر رفتار و ارتقای فرهنگ مردم، کارهای اساسی انجام شود. زیبنده کشور نیست که 17 هزار و 138 هزار نفر در کشور درسال گذشته جان خود را از دست بدهند.
  هادیانفر گفت: تصادفات در 2 یا سه سال گذشته وضعیت خوبی نداشته است و میزان تصادفات افزایش یافته است به گونه ای که درسال 96، 1.2 و در سال گذشته 1.7 درصد تصادفات رشد داشته است.

  جان باختن روزانه 46 نفر در تصادفات جاده ای
  رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا 22 مردادماه جاری، 6 هزار و 534 نفر در شهرها و جاده ها جان باختند.  روزانه 46 نفر و هر ساعت 2 نفر جان خود را در تصادفات جاده ای از دست می دهند و 6 و نیم نفر مجروح می‌شوند.

  وی گفت: 5هزار و 200 نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که 3 هزار و 200 نقطه از آن در جاده های برون شهری است. اگر 251 نقطه در اولویت اصلاح قرار گیرد، 26 درصد و اگر هزار و 585 نقطه حادثه خیز اصلاح شود، 56 درصد تصادفات کاهش می‌یابد.
  رئیس پلیس راهور گفت: 62 درصد فوتی ها در 30 کلیومتری حریم شهرها بوده است. پلیس راهور به صورت کتبی مختصات نقاط حادثه خیز را به وزارت راه اعلام کرده است و اگر نمی توانند شیب و پیچهای قوس دار را درست کنند، علائم هشدار دهنده در 100 کیلومتر جلوتر قرار دهند تا رانندگان متوجه شوند که این نقاط حادثه خیز هستند.

  هادیانفر اضافه کرد: بیمه مرکزی حاضر است برای 6 هزار و 534 نفر از کشته شدگان تصادفات، دیه متوسط 220 میلیونی را بپردازد؛ همچنین به مجروحان نیز خسارت داده و خسارت خودروها را نیز متقبل می‌شود اما بیمه مرکزی در این زمینه کم کاری کرده است و چطور می تواند خسارت خودرو را بدهد اما چه منطقی پشت این مساله وجود دارد که حاضر نیست یک دهم پول را در اختیار دستگاه های اجرایی از جمله پلیس و هلال احمر قرار دهد تا کشته های تصادفات کاهش یابد.
  معیوب بودن 49 درصد دوربین های جاده ای

  رئیس پلیس راهور در بخش دیگری از سخنانش گفت: سال گذشته،  هزار میلیارد تومان کمتر از میزان پیش بینی دولت جرایم رانندگی به حساب خزانه واریز شد. باید 20 درصد رقم وصولی جرایم در اختیار پلیس راهور قرار می گرفت که این امر محقق نشده است.
  وی با انتقاد از عملکرد شهرداری گفت: شهرداری تهران، منازل مسکونی را  بدون توجه به محل پارک، تبدیل به مکان تجاری می‌کند. شهرداری با چه مجوزی خانه مسکونی را تجاری می‌کند.  مردم خودروهای خود را کجا پارک کنند.

  هادیانفر با بیان اینکه سیستم انتقال گزارشات مردم به پلیس راهور به زودی راه اندازی می شود، افزود: از 2 هزار دوربین کشور 49 درصد معیوب است و قرار بود تا خرداد 2 هزار دوربین جدید اضافه شود که هنوز محقق نشده است.
  رئیس پلیس راهور ادامه داد: کروکی الکترونیک به زودی اجرایی می شود. همچنین روند آموزش آموزشگاه ها باید تغییر یابد؛ به هیچ عنوان موافق شرایط فعلی نیستیم.

  هادیانفر در مورد طرح کاهش آلودگی هوا گفت: باید پرسید طرح کاهش آلودگی هوا در ترافیک و کاهش آلودگی هوا نقش داشته است یا نه؛ عوارض طرح کاهش آلودگی هوا مربوط به شهرداری است و ارتباطی با پلیس ندارد و بیشتر با هدف کسب درآمد به آن توجه شده است. از سوی دیگر تهران ظرفیت چهار میلیون خودرو را ندارد و از نظر پلیس طرح کاهش آلودگی هوا کارساز نیست.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۶۱
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو