برنج

وزیر صمت پس از بازدید از فولاد قائنات ؛

به دنبال تغییر و تحول بنیادین و اساسی در صنعت خودرو هستم

عصر خودرو- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دوره جدیدی را در صنعت خودرو آغاز کرده ایم و به دنبال تغییر و تحول بنیادین و اساسی در این صنعت هستیم که این در کنار دیگر حوزه‌ها مانند تعمیق ساخت داخل است.

به دنبال تغییر و تحول بنیادین و اساسی در صنعت خودرو هستم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از شاتا، رضا رحمانی پس از بازدید از فولاد قائنات در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: طرح فولاد قائنات که یکی از طرح‌های بزرگ کشوری محسوب می‌شود، در گذشته یکی از طرح‌های هشت گانه فولادی بوده که با رفع مشکلات و سپردن مسئولیت آن به ایمیدرو فعال شده است.

  بخش احیای طرح فولاد قائنات تا دهه فجر افتتاح می‌شود

  او با اعلام اینکه طبق برنامه زمان بندی شده بخش احیای این طرح تا دهه فجر باید افتتاح شود، تصریح کرد: هدف ما از اجرای اینگونه طرح‌ها تکمیل زنجیره ای از فعالیت ها است و برای افتتاح و بهره برداری طرح ها برنامه زمانبندی داریم که این برنامه را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

  اولویت جذب نیرو، تامین تدارکات و گردش مالی طرح‌ها با همان منطقه محل طرح باشد

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه جذب نیرو در طرح ها با اولویت نیروهای همان مناطق باید انجام شود، گفت: طرح ها در مدارک و تخصص های خاص و مورد نیاز از دیگر مناطق کشورمان نیرو جذب کنند و این موضوع ابلاغ نیز شده است.

  رحمانی با بیان اینکه تأمین و تدارک این طرح‌ها و گردش مالی آن‌ها نیز باید در خود همان استان انجام شود، افزود: بانک‌ها نیز باید بتوانند برای اینگونه طرح‌ها در موضوعات تخصصی خدمات ارایه دهند و برای افزایش سطح اختیارات و ارایه خدمات بانک‌ها در مناطقی که طرح های معدنی و صنعتی داریم نیز در حال پیگیری در سطح ملی با بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی هستیم.

  او با اشاره به اینکه اجرای طرحی مانند فولاد قائنات در اقتصاد و توسعه و اشتغال خراسان جنوبی موثر خواهد بود، بیان کرد: بازدید امروز که با بیان مشکلات و موانع پیش روی این واحد همراه بود، سرعت راه‌اندازی آن را شتاب خواهد داد و مسایل را حتماً با ارایه دستورات لازم پیگیری خواهیم کرد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خراسان جنوبی با روند جدیدی که در پیش گرفته است بزودی پایان بیکاری را جشن خواهد گرفت، گفت: در حوزه اکتشاف نیز این استان جدی گرفته شده است و علایم اولیه نشان می دهد که به پتانسیل های خوبی در این حوزه نیز خواهیم رسید.

  رحمانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که تولید را امری مقدس دانسته اند، تصریح کرد: باید با همین نگاه به مسایل نگاه کنیم و همیشه ما با کمال افتخار و بدون منت پروژه‌ها را در همه جای کشور به پیش بردیم و پروژه‌ها و طرح‌های خوبی نیز در کشور در حال آماده شدن است که همین فولاد قائنات نیز یکی از آن‌ها است.

  تا پایان امسال بیش از 100 هزار میلیارد تومان پروژه در کل کشور آماده افتتاح می‌شود

  او با اعلام اینکه فقط در حوزه ایمیدرو نزدیک به چهار میلیارد دلار پروژه تا پایان سال آماده افتتاح است، گفت: تا پایان امسال در کل کشور بیش از 100 هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح می‌شود و این پروژه‌ها با حضور مقامات عالی رتبه کشور به مرور به مرحله بهره برداری می رسند.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال در حوزه معدن و صنایع معدنی نهضت خوبی در کشور شروع شده است، افزود: در حوزه تعمیق ساخت داخل نیز نهضت ساخت داخل و داخلی سازی آغاز شده است که هر دو در کل کشور می تواند رونق ایجاد کند.

  به دنبال تغییر و تحول بنیادین و اساسی در صنعت خودرو هستم

  رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه دوره جدیدی را در صنعت خودرو آغاز کرده ایم، بیان کرد: به دنبال تغییر و تحول بنیادین و اساسی در این صنعت هستیم و این در کنار دیگر حوزه‌ها مانند لوازم خانگی است که به موفقیت هایی هم رسیدیم و همین چند روز پیش نیز اولین واحد تولید لوازم خانگی هوشمند در کشور افتتاح شد.

  او با بیان اینکه از هیات مدیره دو شرکت بزرگ خودروساز برای رسیدن به این هدف برنامه خواستیم، تصریح کرد: تغییرات مدیریتی در این شرکت‌ها با تصمیم هیات مدیره به وجود آمد و تیم جدید که تیم جوان و دست پاک و نوفکری است کارها را به خوبی جلو می‌برد و موجب رضایتمندی مردم شود و بنده هم در راه جدی هستم.

  گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز شنبه برای افتتاح و بازدید چند طرح صنعتی و معدنی و نشست با فعالان اقتصادی به خراسان جنوبی سفر کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط