برنج

مصوبه‌های قانون هوای پاک در تهران اجرایی نشده است

عصر خودرو- مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: قانون هوای پاک ۲ سال گذشته به تصویب رسیده این در حالیست که مصوبه های آن اجرایی نشده و مغفول مانده است.

مصوبه‌های قانون هوای پاک در تهران اجرایی نشده است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، شینا انصاری روز شنبه در همایش پاسداشت روز ملی هوای پاک در بوستان ولایت اظهار داشت: قانون هوای پاک شامل 34 ماده و 10 آیین نامه اجرایی است که تصویب رسیده است و جزئیات آن برای دستگاه های مربوطه مشخص شده است.

  وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف روند اجرایی قانون هوای پاک بسیار کند است که بدون شک اگر مطابق با برنامه در این قانون جلو می رفتیم شاید امسال شاهد روزهای ناسالم کمتری بودیم.

  مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد:  این قانون به عنوان یک سند بالادستی است که وضع قانون به تنهایی کفایت نمی کند بلکه باید همه دستگاه ها با عزم جدی بستر مناسب اجرای قوانین آن را فراهم کنند.

  وی با بیان این که در بحث قانون هوای پاک مشارکت مردم باید مورد توجه قرار گیرد گفت: باید از ظرفیت و همکاری مردم در بهبود وضعیت هوای تهران استفاده کرد.

  انصاری تاکید کرد: شهرداری ها در کنار سایر دستگاه ها سهم بسزایی در کنترل آلودگی هوا دارند که باید با ارائه تسهیلات مناسب به آنها و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و خطوط مترو شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

  وی با اشاره به این که برنامه جامع کاهش آلودگی تهران در سال 1379 تدوین شد گفت: در این برنامه مسائلی از جمله حذف سرب از بنزین، استانداردسازی برای خودروها مطرح شد.

  مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: آلودگی شاخص هوای تهران در اوایل دهه 80 بحث مونوکسید کربن بود که با اقدامات جامع کاهش آلودگی هوا رفع شد و اکنون آلودگی شاخص هوای تهران ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون هستند و در تابستان آلاینده ازن است.

  وی تاکید کرد: از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، بهبود کیفیت سوخت، اصلاح گوگرد در سوخت دیزلی، پایش واحدهای آلاینده صنعتی، معاینه فنی خودرو و سایر موارد باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو