رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد

نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال تا پایان دولت تکمیل می‌شود

عصر خودرو- رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با توجه به تجربه فعلی در زمینه ساخت قطعه اول و چهارم آزادراه تهران - شمال، قطعه دوم این مسیر که ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، می‌تواند با سرعت بیشتری پیش رود و قرار شده ۵۰ درصد قطعه دوم تا پایان دولت دوزادهم به اتمام برسد.

نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال تا پایان دولت تکمیل می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، سید پرویز فتاح امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال با بیان اینکه امروز روز مبارکی برای جامعه مهندسان کشور است، اظهار کرد: قطعه نخست آزادراه تهران - شمال در ابتدای دولت یازدهم، 17 درصد پیشرفت داشت و امروز به طور 100 درصد تکمیل شده است؛ لذا اگر تاخیری طی این سال‌ها رخ داده است، از عملکرد همکاران گذشته دفاع و به سهم خود بابت این تاخیر عذرخواهی می‌کنم.

   
  وی با اشاره به اینکه قرار بود بنیاد به صورت 100 درصد سرمایه‌گذار این قطعه از آزادراه باشد، افزود: دولت قبول کرد 50 درصد این مبلغ را پرداخت کند و از 10 هزار میلیارد تومانی که به نرخ امروز برای قطعه نخست آزادراه، سرمایه گذاری شده بود 5000 میلیارد تومان را پرداخت کند. ولی بنیاد برای اینکه فشار زیادی روی عوارض خودروهای عبوری از آزادراه وارد نشود، قبول کرد 60 درصد سرمایه‌گذاریش به صورت غیرنقدی بازگردد.

  وی گفت: به امید خدا درآمد حاصل از تردد خودروها در آزادراه صرف محرومیت‌زدایی و ماموریت‌های بنیاد مستضعفان و البته هزینه نگهداری آزادراه می‌شود.

  فتاح با تقدیر از تلاش پیمانکاران، مهندسان و کارگران این پروژه عظیم، گفت: مهندسان ایرانی نشان دادند در قله ایستاده‌اند و آخرین تکنولوژی روز را در شرایط تحریمی کشور بکار گرفتند و این پروژه بزرگ متکی بر توان و تجهیزات ایرانی انجام شد.

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط