کارمانیا

سردار مؤمنی مطرح کرد

اهتمام جدی برای ارتقاء امنیت خودروها

عصر خودرو: جانشین فرماندهی ناجا از کشف ۱۹۰ تن انواع موادمخدر در چهارماهه نخست سال‌جاری در سطح کشور خبر داد.

اهتمام جدی برای ارتقاء امنیت خودروها
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سردار اسکندر مؤمنی پنجشنبه در حاشیه بازدید میدانی از کلانتری‌های استان همدان و در کلانتری 13 عین‌القضات در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال موفق به کشف 190 تن انواع موادمخدر شدیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 25 درصدی را شاهد هستیم.

  وی ایجاد امنیت مردم محور و پلیس اجتماعی را رویکرد اصلی پلیس دانست و تصریح کرد: مشارکت و همراهی مردم و دستگاه‌های مرتبط بهبود وضعیت امنیتی در کشور را به دنبال دارد، به طوریکه با این رویکرد و همراهی مردم از صفر مرزی تا عمق شهرها امنیت برقرار است.

  کاهش آمار جرائم و قتل و افزایش سرقت از منازل در چهار ماهه نخست سال
  مومنی با بیان اینکه با توجه به "امنیت مردم محور" شرایط مطلوب امنیتی در کشور برقرار شده است، خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال میزان سرقت‌ها و جرائم مهم 7 درصد، جرائم خرد 11 درصد و قتل 2 درصد کاهش داشته و تنها شاهد افزایش 2 درصدی سرقت از منازل بودیم.

  جانشین فرماندهی ناجا درباره آخرین موضع‌گیری‌ها در شماره‌گذاری خودرو‌های داخلی نیز اظهار کرد: در چند سال گذشته در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته است، به طوریکه در صورت عدم رعایت استانداردهای ایمنی و زیست‌محیطی لازم از سوی خودرو سازان، شماره‌گذاری انجام نخواهد شد و پلیس با ایستادگی کامل از حقوق مردم کوتاه نخواهد آمد.

  هنوز در صنعت خودروسازی به نقطه مطلوب و رضایت‌بخش دست نیافته‌ایم
  وی با بیان اینکه هنوز در صنعت خودروسازی به نقطه مطلوب و رضایت‌بخش دست نیافته‌ایم، تصریح کرد: باید رقابت و نظارت در میان خودروسازان به وجود آید تا شاهد بهبود وضعیت باشیم اما متاسفانه در حال حاضر در صنعت خودروسازی به علت ممنوعیت واردات یا بالا بودن تعرفه‌ها رقابت کم بوده و برای ارتقاء امنیت خودروها اهتمام جدی صورت نمی‌گیرد.

  آمادگی برخورد با هر تهدیدی در مرز‌ها را داریم
  جانشین فرماندهی ناجا درباره وضعیت امنیتی مرز‌های کشور نیز گفت: در بازدید دو روزه از مرزهای غربی کشور امنیت و آمادگی کامل نیرو‌های انتظامی در برقراری امنیت به طور کامل مشهود بود؛ به طوریکه آمادگی برخورد با هر تهدیدی در مرز‌ها را داریم.

  وی در ادامه با اشاره به اعمال قانون برای خودرو‌های متخلف، اظهار کرد: اجرای این مهم در دستور کار قرار دارد و در سراسر کشور بدون در نظر گرفتن نوع خودرو با خودروهایی که ایجاد تخلف، مزاحمت و ناامنی کنند برخورد می‌شود.

  سردار مؤمنی در ادامه آموزش را از اولویت‌های اصلی ناجا عنوان کرد و گفت: آموزش در تمام بخش‌ها از جمله دفاع شخصی و آمادگی دفاعی جزو جدایی‌ناپذیر سیستم اداری در نیروی انتظامی است؛ به طوریکه ارائه بسیاری از مزایا در ناجا منوط به گذراندن این دوره‌ها است.

  وی درباره فعالیت پلیس افتخاری نیز بیان کرد: تا کنون استقبال بسیار خوبی از سازمان جوان پلیس افتخاری در نیروی انتظامی شده که حاصل رویکرد پلیس اجتماعی و امنیت مردم محور است و هر ماه شاهد افزایش آمار در این بخش هستیم.

  وی همچنین با اشاره به اجرای سیستم‌های هوشمند در تمام بخش‌های نیروی انتظامی تصریح کرد: استفاده از فن‌آوری‌های نوین، خدمات الکترونیکی و سیستم‌های هوشمند با توجه به افزایش جمعیت و مراجعات یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. بنابراین در بسیاری از مراکز نیروی انتظامی از جمله کلانتر‌ی‌ها، راهنمایی و رانندگی و اداره گذرنامه این سیستم وجود دارد و به منظور کاهش مراجعات این خدمات گسترده‌تر خواهد شد.

  سردار مؤمنی با بیان اینکه عملیات‌های متعددی در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی انجام می‌شود، عنوان کرد: عملکرد نیروی انتظامی درهمه بخش‌ها موفق و مفید بوده و پرداختن به یک موضوع دلیل بر غفلت از سایر موارد و بخش‌ها نیست.

  وی در ادامه با ارزیابی مطلوب شرایط انتظامی و امنیتی استان همدان، اعلام کرد: با توجه به آمادگی همکاران و مشارکت و همراهی مردم در استان همدان امنیت مطلوب‌تری را در چهار ماهه نخست سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته شاهد هستیم؛ به طوریکه در این مدت میزان سرقت‌ها 26 درصد و قتل 63 درصد کاهش و سایر شاخص‌ها نیز بهبود یافته است.

  سردار مؤمنی درباره میزان کشفیات قاچاق کالا در استان همدان نیز گفت: همانطور که میزان کشفیات قاچاق کالا در کشور افزایش داشته، در استان همدان هم شاهد افزایش 28 درصدی میزان کشفیات به ارزش ریالی 38 میلیارد تومان بوده‌ایم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
  آرشیو