مدیران خودروکارمانیا

نگرانی فرانسه از بازنده شدن در رقابت برای تصاحب بازار ایران

عصر خودرو: معاون شرکت مدف، بزرگترین گروه تجاری فرانسه با اشاره به رقابت کشورها برای تصاحب بازار ایران گفت: «ما عقب مانده ایم، بنابراین اکنون باید فرصت های از دست رفته را جبران کنیم.»

نگرانی فرانسه از بازنده شدن در رقابت برای تصاحب بازار ایران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم، شرکت های فرانسوی هشدار دادند که مواضع خصمانه دولت این کشور در مذاکرات هسته ای با ایران می تواند به شانس آنها برای ورود به بازار ایران پس از لغو تحریم ها صدمه بزند. مدف، بزرگترین گروه تجاری فرانسه، به زودی گروهی متشکل از وزرای دولتی و نمایندگان حدود 150 شرکت از جمله توتال و پژو را برای بهبود روابط به تهران می فرستد.
  کارلوس تاوارز، مدیر اجرایی گروه پژو سیتروئن که در تلاش برای ورود مجدد به بازار ایران است گفت: «موضع بسیار سرسختانه (دولت فرانسه در مذاکرات هسته ای) موجب ایجاد برخی طرز فکرهای تهاجمی در قبال فرانسه و هر آنچه که دارای عنوان فرانسوی می باشد، شده است. شرکت ما هم از این قاعده مستثنی نیست.»
  تیبالت دی سیلگای، معاون رئیس مدف که هیئت اعزامی به تهران را رهبری می کند با اشاره به کشورهای آلمان، اتریش، چین و آمریکا به عنوان کشورهای پیشرو در به دست آوردن بازار ایران گفت: «ما عقب مانده ایم، بنابراین اکنون باید فرصت های از دست رفته را جبران کنیم.» وی پیش از سفر به تهران به خبرنگاران گفت: «این سفر برای ما بسیار مهم است...باید پیشنهادهایی باشد که دارای ابعاد داخلی قوی و از نظر قیمت دهی رقابتی باشد.»
  تاوارز افزود: «آمریکایی ها دم در ایستاده اند، آلمان ها هم همینطور. چینی ها و کره ای ها هم آنجا هستند... طبیعتا همه دارند به کیک نگاه می کنند.»
  یکی از بزرگترین مزیت های اقتصاد ایران، منابع انرژی سرشار این کشور است که یکی از مدیران ارشد یک شرکت انرژی آن را به «مغازه شیرینی فروشی» تشبیه کرده است.
  مقامات ایرانی مذاکراتی را با مقامات شرکت هایی نظیر رویال داچ شل، انی ایتالیا و توتال فرانسه انجام داده اند. مذاکرات با شرکت های انرژی آمریکایی که از سال 1979 تاکنون از بازار ایران محروم بوده اند، احتمالا مدت بیشتری طول خواهد کشید.
  پژو به دلیل خروج ناگهانی از بازار ایران به دلیل تحریم ها در سال 2012، متضرر شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط