کارمانیا

نیروی انتظامی خواستار شد؛

لزوم همکاری با مأموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در ایام محرم

عصر خودرو- نیروی انتظامی در بیانیه‌ای به شهروندان توصیه کرد با ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در ایام محرم همکاری صمیمانه داشته باشند.

لزوم همکاری با مأموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در ایام محرم
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، نیروی انتظامی با توجه به فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان، با صدور بیانیه‌ای با اشاره به مکتب انسان‌ساز عاشورا و ضرورت پرهیز از جریان‌های تفرقه‌انگیز، از هیئات و دسته‌جات عزاداری خواست تا از انجام اعمال خرافی و دور از شأن اسلام که موجب وهن دین و مظهر بی نظمی و ناهنجاری اجتماعی است، پرهیز کنند.

  در این بیانیه آمده است: محرم؛ ماه حماسه، شجاعت، رشادت و ظلم ستیزی است، ماهی که مهم ترین رخداد جهان اسلام را در دل خویش نهان دارد و امروز با گذشت سده‌ها از حادثه عاشورای حسینی، چون همیشه تاریخ ،واقعه کربلا یک حقیقت زنده و ناب است.

  محرم؛ ماه آگاهی، ماه آزادی و رهایی، رشد و بالندگی، جوشیدن، اندیشیدن و مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز مجاهدت و شهادت ایستاد.

  این بیانیه می افزاید: آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، رخداد عاشورا، فرهنگی جاودان، نقشه راه سعادت و جاودانگی است.

  حماسه کربلا حقیقتی ناب را به تصویر کشید و پیام حفظ آزادگی و شرافت را فریاد کرد و کربلا صحنه وقوع حماسه ظلم ستیزی ابدی شد و حماسه بی نظیری که وجدان انسان‌های آگاه، صلابت آسمانی اش را ستایش کرده و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می‌آورد.

  عاشورا یک فرهنگ است، فرهنگی غنی از آزادگی و دین مداری و به تمام معنا، ولایت الهیه و خدایی بودن محض.

  در ادامه این بیانیه آمده است: امروز که بشریت، بسیاری از مکاتب اعتقادی و فکری را تجربه کرده و به بطلان آنها پی برده،بیش از پیش تشنه حقیقت ناب و فرهنگ غنی و انسان‌ساز عاشوراست و بنابر وعده و سنت پایدار الهی، چشم‌انداز سیر و تطور بشریت چیزی جز تجربه و روی آوری به مکتب اصیل و راستین اسلام ناب محمدی(ص) نخواهد بود.

  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معتقد است امروز طلایه داران متعهد فرهنگ عاشورا باید بیش از هر زمان با تکیه بر فرهنگ اصیل اسلامی، ضمن تقویت اعتقادات و بصیرت‌یابی در تقریب و وحدت قاطبه مسلمانان اهتمام داشته و با پرهیز از جریان‌های تفرقه‌انگیز، مواضع دینی، اعتقادی و سیاسی و انقلابی خویش را تحکیم بخشند.

  در این بیانیه تاکید شده است: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچون سنوات گذشته در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اقامه عزا و احیای واقعه کربلا از هیچ تلاشی دریغ نداشته و با افتخار با مشارکت عزاداران و عاشقان حسینی در راستای تامین نظم، امنیت و خدمتگزاری به مردم ولایی انجام وظیفه خواهد کرد.

  در پایان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری و عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) و یاران باوفایش، برای برگزاری هرچه باشکوه مراسم اقامه عزا و احیای واقعه کربلا توجه شهروندان محترم را به موارد ذیل جلب نموده و نسبت به رعایت آنها تأکید می‌کند:

  1-ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم و امنیت و سهولت در تردد خودروها، برشکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیفزایند، لذا به شهروندان محترم توصیه می‌شود با ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در این ایام همکاری صمیمانه داشته باشند.

  2- به هیات‌ها و دسته‌های عزاداری تاکید می‌شود به منظور صیانت از نهضت عظیم کربلا، از انجام اعمال خرافی و دور از شأن اسلام که موجب وهن دین و مظهر بی نظمی و ناهنجاری اجتماعی است، پرهیز کنند.

  3-مسئولان هیات‌های عزاداری و تکایا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومی که موجب مسدود شدن خیابان و یا کندی عبور و مرور می‌شود پرهیز کنند.

  4-به مسئولین هیات‌ها و دسته‌های عزاداری توصیه می‌شود در حرکت دسته‌های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری، بویژه در ساعات پایانی شب و استفاده از بلندگو، رعایت حال بیماران و افراد مسن را مد نظر قرار دهند.

  5- مراکز110 پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهند بود.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو