مدیران خودروکارمانیا

صدور کارت هوشمند برای خودروهای نوشماره؛

نصب پلاک‌های جدید خودروهای نظامی در سال ۹۵

عصر خودرو- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از نصب پلاک‌های ملی بر روی تمامی خودروهای رده‌های مختلف نیروهای مسلح تا پایان امسال خبر داد.

نصب پلاک‌های جدید خودروهای نظامی در سال ۹۵
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری بعدازظهر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از کارت‌های هوشمند خودرو و پلاک‌های ملی خودروهای نظامی، درباره کارت‌های هوشمند وسایل نقلیه، اظهار کرد: ‌در حال حاضر خودروهایی که نقل و انتقال درباره آنان صورت گرفته یا نوشماره هستند کارت هوشمند دریافت خواهند کرد و اگر بنا باشد که فراخوانی درباره تعویض کارت هوشمند خودرو داشته باشیم در آینده درباره آن تصمیم گرفته خواهد شد اما در حال حاضر فراخوانی برای تعویض صادر نمی‌شود.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به کارت‌های هوشمند وسایل نقلیه، اظهار کرد: اطلاعات مختلفی بر روی این کارت‌ها قابل نصب است و طبیعی است که در برابر کارت‌های کاغذی از ضریب امنیتی‌ بالاتری برخوردار هستند، همان‌طور که گواهینامه‌های هوشمند نیز در مقایسه با گواهینامه‌های کاغذی ضریب امنیت بالاتری دارند.

  وی درباره هزینه‌های تعویض کارت‌های هوشمند نیز گفت: مطابق قانون تعرفه‌ای نسبت به دریافت هزینه‌ها اقدام خواهد شد و هر چه که قانون به ما بگوید برابر آن عمل خواهیم کرد.

  مهری در پاسخ به سوالی درباره زمان نصب پلاک‌های ملی بر روی خودروهای نیروهای مسلح، اظهار کرد: پس از بررسی‌های مختلف سرانجام در اسفندماه سال 94 موضوع نصب پلاک ملی بر روی تمامی خودروهای نیروهای مسلح به تصویب ریاست ستادکل نیروهای مسلح رسید و بر اساس آن بنا شد تا کلیه خودروهای سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستادکل نیروهای مسلح پلاک‌های خود را تعویض و پلاک‌های ملی نصب کنند که تا پایان سال 95 این فرآیند تکمیل خواهد شد.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تمهیدات ترافیکی پلیس برای مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) گفت: دستورالعمل‌های لازم در این خصوص ابلاغ شده و پلیس راهور چندین طرح خاص را اجرا خواهد کرد؛ یکی اینکه پلیس وسایل نقلیه کاروان‌ها و زائران را از مبدا تا مقصد اسکورت خواهد کرد بر این اساس تا 10 وسیله نقلیه یک اسکورت و بیشتر از آن نیز چندین خودروی اسکورت دریافت خواهند کرد.

  وی با بیان اینکه در استان‌های مختلف جلسات هماهنگی در این زمینه برگزار شده است، اظهار کرد: در تهران نیز برای هر استان و خودروهای آن پارکینگ مشخصی در نظر گرفته شده تا زائران هنگام ورود به حرم مطهر دچار مشکل نشوند. ضمن اینکه هماهنگی‌های لازم با سپاه و بسیج نیز صورت گرفته است.

  مهری از آمادگی صددرصد پلیس راهور برای روز چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه خبر داد و درباره زمان آغاز طرح ترافیکی ویژه سی و هفتمین بزرگداشت حضرت امام نیز گفت: از دو روز قبل از آغاز مراسم ،طرح آغاز شده و ما در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم برنامه‌های خود را اجرا خواهیم کرد.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو