کارمانیا

تمهیدات پلیس آگاهی ناجا برای تامین امنیت اربعین

عصر خودرو- جانشین پلیس آگاهی ناجا از آمادگی پلیس آگاهی برای خدمت رسانی در اربعین خبر داد و گفت: با توجه به پارک ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ خودرو در شهر مهران، تمهیدات لازم برای امنیت پارکینگ ها انجام شده است.

تمهیدات پلیس آگاهی ناجا برای تامین امنیت اربعین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سردار مسعود منفرد در حاشیه بازدید از مرزهای شلمچه و چزابه، گفت: پلیس آگاهی ناجا همانند سالهای گذشته دستورالعملی  در خصوص تامین امنیت زائران اربعین حسینی تنظیم و ابلاغ کرده که با استقرار گشت های شبانه روزی، به صورت آشکار و پنهان در سطح شهرهای مرزی و خارج از آن این مهم را انجام خواهند داد.

  وی افزود: ماموران پلیس آگاهی در همه استان های مرزی آمادگی دارند که همانند سال های گذشته تدابیری را در این خصوص ارائه و امنیت و آرامش زائران را فراهم کنند.

  جانشین پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر برگشت زائران از چزابه و شلمچه نسبت به مرز مهران دور تر است لذا زوار سعی می کنند که از این مرز وارد کشور شوند که ازدحام در این ورودی بسیار زیاد خواهد بود.

  وی با اشاره به تقویت زیرساخت های پایانه مرزی مهران، افزود: در شهر 15 هزار نفری مهران بین 100 تا 800 هزار نفرجمعیت شناور به آن ورود پیدا می کنند، برنامه ریزی های مربوطه توسط نیروی انتظامی و سایر سازمان ها برای اقدامات تامینی انجام شده است.

  سردار منفرد به پارک 800 الی 1000 خودرو سواری در شهر مهران در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: پلیس آگاهی برای تردد زائران و امنیت پارکینگ ها، اقدامات امنیتی لازم را انجام داده است.

  وی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای زائران را جهت جلوگیری از ازدحام خودرو های شخصی را ضروری عنوان کرد و گفت: گماردن نگهبان در پارک ها و حضور ماموران پلیس آگاهی در مبادی ورودی، خروجی و پارکینگ ها از جمله اقدامات مهم در راستای کاهش حجم سرقت ها است.

  جانشین رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه در مرز مهران نسبت به سال گذشته پارکینگ های بیشتری پیش بینی شده است، به زائران توصیه کرد: خودروهای خود را در پارکینگ های عمومی که  پارکبانان و ناجا در قبال آنها مسئولیت دارند، پارک کنند؛ متاسفانه اغلب زائران به خاطر عجله ای که دارند اتومبیل خود را در کوچه، خیابان و هر جایی که تمایل دارند، رها می کنند که این یکی از دغدغه های ما در خصوص امنیت خودروها است.

  وی بر استفاده از تجهیزات ایمنی و امنیتی خودرو شامل دزدگیر، قفل پدال و فرمان در خصوص پیشگیری از سرقت تاکید کرد و گفت: حضور فعال ماموران آگاهی در پایانه ها به صورت محسوس و نامحسوس به منظور پیشگیری از جرایم احتمالی به صورت شبانه روزی خواهد بود.

  جانشین رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: تیم های تشخیص هویت پلیس آگاهی استان نیز درمهران مستقر شده اند که در صورت حوادث احتمالی به منظور بررسی صحنه جرم اقدام کنند.

  وی گفت: در راستای کنترل خودروهایی که احتمال سرقتی بودن آنها وجود دارد، تیم هایی پیش بینی شده که در مبادی عبوری و ورودی استان مستقر و وسایل نقلیه را کنترل می کنند.

  سردار منفرد با اشاره به اینکه خوشبختانه سال گذشته با توجه به اقدامات انتظامی که انجام شد مشکل خاصی در خصوص امنیت زائران به وجودنیامد، گفت: هماهنگی های خوبی بین دستگاههای مختلف و پلیس های تخصصی ناجا ازجمله پلیس راهور، پلیس راه و... در این رابطه انجام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو