مدیران خودروکارمانیا

مدیرعامل ماموت دیزل خبرداد؛

برنامه ریزی برای بومی سازی موتور کامیون اسکانیا در ۳ مرحله

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت ماموت دیزل از برنامه ریزی برای تولید موتورهای اسکانیا در سه مرحله خبر داد و گفت: مرحله نخست فقط مونتاژ کلی را دربرمی گیرد که در یک سال آینده اجرایی می شود.

برنامه ریزی برای بومی سازی موتور کامیون اسکانیا در ۳ مرحله
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، «محمدرضا دزفولیان»  گفت: در مرحله دوم عملیات مونتاژ با جزئیات بیشتر در دستور کار قرار خواهد گرفت که از جمله آنها انجام تست های سنگین و خاص موتورها در داخل کشور است.
  این مسئول اضافه کرد: در مرحله سوم با همکاری عرضه کنندگان مختلف شرکت اسکانیا و شرکت هایی که با آن همکاری می کنند، داخلی سازی قطعات، تولید اجزا و قطعات موتور به انجام رسیده و کارخانه ریخته گری شرکت ماموت دیزل به داخلی سازی بلوک سیلندر موتور و تولید قطعات مختلف آن خواهد پرداخت.
  «تا امروز 20 درصد داخلی سازی کامیون های اسکانیا در کشور به انجام رسیده است».
  دزفولیان تصریح کرد: رسیدن به مرحله سوم دستکم به گذشت سه سال زمان نیازدارد؛ هرچند اکنون این داخلی سازی در محصولات مختلف اسکانیا 22 تا 25 درصد است و تا پایان سال متوسط 30 درصد نیز محقق می شود.
  وی بیان داشت: در صورتی که موتور نیز به این پروسه وارد شود، 10 درصد بر توان داخلی سازی محصولات اسکانیا افزوده می شود.
   اسکانیا شرکت خودروسازی و صنایع سنگین سوئدی است که انواع کامیون، اتوبوس، موتورهای دیزلی و کشتی تولید می کند.
  ایران و سوئد روابط دوسویه گسترده ای دارند و همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی بخش مهمی از روابط 2 کشور را تشکیل می دهد و در دولت تدبیر و در فضای پسابرجام این مناسبات با سفر مقام های 2 کشور گسترش یافت.
  سفر «استفان لوفون» نخست ‌وزیر سوئد به همراه هیاتی بلندپایه به ایران در بیست و سوم بهمن 1395 خورشیدی فرصتی بود تا چشم انداز توسعه روابط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... بیش از پیش بهبود یابد.
  در چند سال گذشته که تحریم ها مانع از رونق روابط خارجی ایران می شد، مبادلات تجاری 2 کشور به یک چهارم کاهش یافت و از 10 میلیارد کرون (یک میلیارد و 100 میلیون دلار) به 2میلیارد و 500 میلیون کرون (282 میلیون دلار) رسید.
  آمارهای انتشار یافته درباره میزان مبادلات 2 کشور در سال 2014 (پیش از توافق هسته ای) تفاوت چشمگیری را بین صادرات ایران به سوئد و واردات از آن کشور نشان می دهد.
  در آن سال از 345 میلیون دلار مبادلات تجاری، 14 میلیون و 666 هزار دلار صادرات ایران به سوئد بود و ارزش واردات از آن کشور به 330 میلیون و 150 هزار دلار می رسید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط