فرمانده انتظامی کشور:

سه هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های اصلی کشور وجود دارد

عصر خودرو- فرمانده انتظامی کشور با اشاره به وجود سه هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده های اصلی کشور، گفت: سالانه ۴۰۰ الی ۵۰۰ نقطه ایمن سازی می شود و از این رو نیازمند تسریع در این زمینه هستیم.

سه هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های اصلی کشور وجود دارد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری پیش از ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از نمونه‌های ترافیکی و رانندگان و راکبان قانونمند اصفهان ضمن تسلیت ایام عزاداری محرم و صفر با اشاره به اینکه اصفهان شهر تمدن، فرهنگ و شهر شهیدان و هنرمندان بزرگ است، اظهار داشت: در هر حوزه ای بهترین ها در اصفهان هستند و از جمله در دوران دفاع مقدس شهیدانی همچون خرازی، میثمی، ردانی پور، آقابابایی و... در دوران فعلی و به ویژه شهدای مدافع حرم اصفهان زبانزد عام و خاص هستند.

  وی با اشاره به رشادت های شهید حججی ابراز داشت: امروز شهید حججی صرفا برای نجف آباد و اصفهان نیست بلکه افتخاری برای جهان اسلام است.

  مردم اصفهان باید در ترافیک از همه استان ها قانون مدار تر باشند

  فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه مردم اصفهان در عرصه ترافیک نیز باید از همه استان ها و از همه کشور باید قانون مدار تر باشند، تصریح کرد: امروز بناست از قانون مداران ترافیک تجلیل شود و این امر مهمی است.

  وی با تأکید بر اینکه همه باید برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای همکاری داشته باشند، ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب کاهش تلفات جاده‌ای را خواستار هستند و تاکید دارند همه دستگاه ها باید در این زمینه سهم خود را اجرا کنند.

  سردار سرتیپ اشتری با اشاره به اینکه تاثیر تصادفات را کسانی که از این امر آسیب دیده اند، می دانند، گفت: ما دنبال افزایش جریمه ها نیستیم و نمی خواهیم گزارشی در این خصوص ارائه دهیم و برخی باور غلط دارند که روزانه باید سقفی از جرایم را داشته باشیم و این در حالی است که ایده آل ما کمترین جریمه و کمترین تخلف است.

  وی با اشاره به اینکه چنانچه بر موتورسیکلت سواران که از قشر ضعیف جامعه هستند سخت‌گیری می کنیم به خاطر سلامت سرپرست خانواده است، اظهار داشت: هدف ما رعایت ایمنی و اجرای قوانین است و در صورت ارائه مدارک موتورسیکلت به مالکان تحویل می‌شود.

  کاهش 570 نفری تلفات موتورسیکلت ها طی یکسال گذشته

  فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه را دورانی حدود 26 هزار تلفات ناشی از تصادفات موتورسیکلت ها داشتیم، گفت: در بازه زمانی 10 ساله امروز این آمار به 15 هزار نفر کاهش یافته است.

  وی افزود: از مهر سال گذشته تاکنون نیز با کاهش حدود 570 نفری کاهش تلفات رانندگی موتورسیکلت در کشور بوده آیم.

  سردار سرتیپ اشتری با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب حتی یک نفر فوتی در تصادفات را نیز زیاد می‌دانند،  تصریح کرد: در کاهش تلفات در جاده‌ها عوامل زیادی موثر است که از آن جمله عامل نیروی انسانی است که باید مورد توجه باشد.

  وی با اشاره به وجود سه هزار و 400 نقطه حادثه خیز در جاده های اصلی کشور،  گفت: سالانه 400 الی 500 نقطه ایمن سازی می شود و از این رو نیازمند تسریع در این زمینه هستیم.

  فرمانده انتظامی کشور با تاکید بر لزوم ارتفای ایمنی خودروهای تولید شده در کشور،  ابراز داشت: صنعت خودرو باید ارتقا یابد.

  وی با اشاره به اینکه هشت درصد از وسایل نقلیه کشور در استان اصفهان است، گفت: یک میلیون و 400 هزار موتورسیکلت و یک میلیون و 300 هزار خودرو در استان اصفهان داریم و این در حالی است که سهم تصادفات در این استان بیشتر است.

  با بیان اینکه جانباختگان خودرویی کشور 44 درصد و در اصفهان 20 درصد است، اظهار داشت: این در حالی است که میانگین تصادف موتورسیکلت ها در کشور 53 درصد و در اصفهان حدود 82 درصد است و در این زمینه باید فعالیت بیشتری صورت گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو