اطلس خودروکار کلیک

صادرات امید قطعه‌سازان داخلی برای توسعه

عصر خودرو- انجمن‌ها به‌عنوان مجموعه‌های مردم‌نهاد تنها نقش تشویقی و تبلیغی دارند و نقش اجرایی ندارند. آنها تنها می‌توانند خط و خطوط امور را تعریف و تدوین کنند و اقدام مستقیم در وظیفه انجمن‌ها نیست ازاین‌رو در بحث صادرات انجمن‌ها نمی‌ توانند فعالیتی مستقیم داشته باشند.

صادرات امید قطعه‌سازان داخلی برای توسعه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از گسترش صنعت ، برای وارد شدن قطعه‌سازان به بازارهای جهانی شرکت‌های ایرانی باید به اندازه‌ای بزرگ شوند که بتوانند از طریق شرکا و معاهدات خارجی به صدور محصولات خود اقدام کنند؛ یا باید یک سلسله شرکت‌های بازرگانی که تخصص صادرات دارند -چون صادرات یک کار تخصصی است- به راهنمایی واحدهای قطعه‌سازی بپردازند ضمن آنکه صنعت قطعه به‌دنبال تشکیل کمیته صادرات است.

  همچنین هرکس محصول مرغوب و باکیفیت و قابل رقابت در بازار بین‌المللی تولید کند نگران نخواهد بود زیرا می‌تواند بازار خود را داشته باشد.باید یاد بگیریم محصولاتی با تراز بازار جهانی از نظر کیفیت و نرخ تولید کنیم تا بتوانیم برای صادرات اقدامات لازم را انجام دهیم.صادرات و رسیدن به عدد پیش‌بینی‌شده برای افق 1404 منوط‌به رعایت مولفه‌های بسیاری است که همت مدیران برنامه‌ریز و نیز صنعتگران را می‌طلبد. ضرورت صادرات 6 میلیارد دلار، رایزنی و ارتقای کیفی در کنار نرخ تمام‌شده رقابتی است که به‌نظر می‌رسد هنوز در ابتدای راه قرار داریم.ورود قطعه‌سازان به چرخه تولید و تامین قطعات خودروهای جدید می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد و با پیوستن به زنجیره تامین جهانی بستر مهیا می‌شود و به این ترتیب بخشی از بازارهای بین‌المللی در اختیار قطعه‌سازان ایرانی قرار خواهد گرفت. البته این امر محقق نمی‌شود مگر در تعامل خودروسازان داخلی با زنجیره تامین خود و لحاظ کردن صنعت قطعه در قراردادهای بین‌المللی‌شان.صادرات یکی از چشم‌اندازهای صنعت قطعه است که برای رونق و توسعه، صنعتگران به آن بسیار امید بسته‌اند.
  محسن رزم‌خواه - کارشناس صنعت قطعه

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط