اطلس خودرو

در استرالیا؛

دوربین های هوش مصنوعی از رانندگان موبایل به دست عکس می گیرد

عصر خودرو- سیستمی از دوربین های مجهز به هوش مصنوعی در جاده های استرالیا به کارگرفته شده تا استفاده از موبایل هنگام رانندگی را ردیابی کند. سیستم مذکور قرار است سالانه ۱۳۵ میلیون عکس از خودروها بگیرد.

دوربین های هوش مصنوعی از رانندگان موبایل به دست عکس می گیرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، نخستین سیستم دوربین ردیابی استفاده از موبایل توسط رانندگان در استرالیا افتتاح شد. هدف از اجرای این سیستم کاهش تعداد مرگ و میر و تصادف های ناشی از استفاده از موبایل هنگام رانندگی است.

  مقامات ایالت نیوساوث ولز دوربین هایی را به کار گرفته اند که به آنها کمک می کند طی دو سال آینده میزان مرگ و میر در جاده ها را بکاهند.

  به گفته مقامات حمل ونقل این ایالت، دوربین های مذکور 24 ساعت و در تمام شرایط آب و هوایی قابلیت رصد موبایل در دستان راننده را دارند.

  دولت این کشور تخمین می زند بین 2012 تا 2018 میلادی حداقل 158 نفر قربانی تصادف هایی شدند که با موبایل مرتبط بود. به گفته پلیس محلی این سیستم سعی در تغییر فرهنگ رانندگی در جاده های این ایالت دارد.

  دوربین های مذکور با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر را بررسی و استفاده غیرقانونی از دستگاه ها را رصد می کنند.  مقامات تصمیم دارند با کمک این سیستم سالانه از 135 میلیون خودرو عکس بگیرند.

  فناوری سیستم مذکور  بین ماه های ژانویه تا ژوئن سال میلادی جاری در دو نقطه ثابت در شهر سیدنی آزمایش شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط