اطلس خودروکار کلیک

کشف ۲۰۰ کارت یکساله بدون محدودیت سفر

انهدام باند کپی و فروش «کارت مترو»

عصر خودرو- پلیس فتا پایتخت از شناسایی وانهدام باند کپی و فروش «کارت مترو» خبر داد.

انهدام باند کپی و فروش «کارت مترو»
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری اعضای باندکپی و فروش کارت های تردد مسافری مترو یکساله بدون محدودیت سفر خبر داد. 

  سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح خبر فوق اظهار داشت: با مراجعه نماینده شهرداری تهران به پلیس فتا و ارائه شکایت در خصوص کپی کارت های تردد مسافری مترو بدون محدودیت و فروش گسترده این کارت ها در سراسر تهران بزرگ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.   

  این مقام انتظامی گفت: طی هماهنگی با مراجع قضایی مبنی بر شناسایی و دستگیری کپی کنندگان، خریداران و فروشندگان این کارت ها، در گام نخست نحوه کپی برداری کارت های مذکور در دست بررسی تیم اسکیمر پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و افسران تیم مبارزه با اسکیمر این پلیس اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند.

  وی افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ با بررسی های گسترده متوجه فعالیت یک باند حرفه ای 4 نفره در خصوص کپی و فروش کارت های نامحدود مترو در سراسر تهران شده و با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی اعضای این باند شده و هویت این مجرمان برای پلیس محرز شد.

  گودرزی بیان داشت: با به دست آمدن اطلاعات هویتی و محل اختفای متهمان پرونده در مرحله عملیاتی قرار گرفت و باتوجه به اینکه متهمان برای گمراه کردن پلیس هرکدام در نقطه ای از شهر فعالیت می کردند طی هماهنگی با مراجع قضایی چند اکیپ عملیاتی از پلیس فتا پایتخت بصورت همزمان عملیات گسترده ای علیه مجرمان آغاز کردند و تمامی اعضای این باند دستگیر و بیش از 200 کارت مترو از انواع مختلف، یک دستگاه اسکیمر مخصوص کارت های تردد و دیگر تجهیزات الکترونیک از محل اختفای این افراد کشف شد.

  این مقام انتظامی ادامه داد: با انتقال مجرمان به پلیس فتا مشخص شد این افراد با سوءاستفاده از تخصص خود در زمینه نرم افزار دست به این اقدام زدند و بعد از کپی این کارت ها با حضور در نقاط نزدیک به ایستگاه های مترو هر کدام را با قیمت های گزاف به فروش می رساندند.

  رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: با دنبال کردن اخبار پلیس که حاوی آخرین شیوه و شگرد مجرمان و راهکارهای پیشگیرانه از آنها است با افزایش هوشیاری خود از دام شیادان و کلاهبرداران مصون بمانند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه و مشکوک جهت گزارش می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری،با ما در‌ ارتباط باشند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو