کارمانیا

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان:

تردد وانت بارها در راه های برون شهری زنجان ساماندهی می شود

عصر خودرو- مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: تردد وانت بارها در راه های برون شهری از ابتدای آبان ماه امسال ساماندهی می شود.

تردد وانت بارها در راه های برون شهری زنجان ساماندهی می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو»به نقل از مهر، ،ایرج دست نشان  ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود : به منظور ساماندهی ناوگان وانت بار و ایجاد نظم و قاعده در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری و ارتقاء سطح ایمنی جاده های کشور دستورالعمل لازم در این رابطه در سطح کشوری تهیه و تدوین شده است.

  وی ادامه داد: این دستور العمل از اول آبان ماه سال جاری اجرایی می شود و طبق آن شرایط فعالیت رانندگان حمل و نقل کالای سبک(وانت بار) برون شهری بر اساس دستورالعمل صدور، تمدید، تعویض و لغو برگ فعالیت رانندگان حمل و نقل برون شهری و روستایی خواهد بود.

  مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان  با بیان اینکه دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پنجم ابتدایی برای صدور برگ فعالیت برای متقاضیان رانندگی وانت بار کفایت می کند، افزود : برای متقاضیانی که ظرف یک سال از ابتدای شروع طرح مبادرت به ثبت نام کنند ارائه گواهی تحصیلی پایین تر از پنجم ابتدایی یا نهضت سواد آموزی نیز بلامانع است.

  دست نشان افزود: ازابتدای مردادماه نیزدریافت کارت هوشمند رانندگی وناوگان درانجمن های صنفی رانندگان استان ونیزدفاترمنتخب استان امکان پذیراست.

  مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان با اشاره به اینکه ارائه گواهینامه حداقل پایه 3 برای رانندگان وانت بار الزامی است تصریح کرد: برای ورود به بخش و صدور مجوز فعالیت، حداقل سن رانندگان وانت بار 23 سال و حداکثر 55 سال می باشد که در مورد رانندگان بخش حمل و نقل روستایی و همچنین رانندگانی که سابقه پرداخت حق بیمه دارند، تا سقف 10 سال به حداکثر سن مذکور اضافه خواهد شد.

  دست نشان  افزود : درخواست رانندگان بالای 65 سال سن به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود و حداکثر سن رانندگی وانت بارها در سطح جاده ها 69 سال در نظر گرفته شده است که با رسیدن سن راننده به 69 سال، به طور خودکار، برگ فعالیت وی غیر فعال خواهد شد.

  مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان  در خصوص شرایط وانت بار برای فعالیت در بخش حمل و نقل جاده ای اظهار کرد : درج نام وانت بار در کارت مشخصات وسیله نقلیه، داشتن حداکثر عمر 15 سال به متقاضیانی که ظرف یک سال ازابتدای شروع طرح مبادرت به ثبت نام نمایند ،حداکثرسن ناوگان تا پنج سال بیشتر یعنی معادل 20 سال به شرط داشتن همه  شرایط مورد تایید  ، دارای گواهی معاینه فنی مجاز و معتبر، دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث و  رعایت استانداردهای لازم برابر مندرجات کارت شناسایی خودرو از جمله شرایط وانت بارها است.

  دست نشان افزود: این ساماندهی با استناد به ماده هفت قانون تغییر نام وزارت راه و آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و بر اساس مصوبه 27 بهمن ماه سال 88 هیأت وزیران مبنی بر حذف بند پنج ماده یک آیین نامه اجرایی موارد معافیت استفاده از برگه های صورت وضعیت و بارنامه و ماده دو قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابری جاده ای به استفاده از صورت وضعیت و بارنامه و قانون تجارت الکترونیکی، انجام می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو