رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

با همکاری شهرداری‌ها آغاز شد

طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری برای ناوگان باری بالای ۱۰ تن

عصر خودرو- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از آغاز اجرای طرح یکپارچه «دریافت سند حمل بار شهری (باربرگ) » برای ناوگان باری بالای۱۰تن در سراسر کشور با همکاری شهرداریها خبر داد.

طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری برای ناوگان باری بالای ۱۰ تن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، مهدی جمالی نژاد گفت: پس از اجرای طرح ملی ساماندهی فعالین حمل ونقل عمومی نفت گاز سوز درون شهری و تخصیص سهمیه سوخت از بهمن ماه 1395 با همکاری وزارت نفت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت راه و شهرسازی و دستیابی به اهداف مدنظر، زیرساختهای سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای اجرای طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری و حومه‌ای (باربرگ)، آماده بهره برداری و سامانه مربوطه از20 آبان ماه امسال راه اندازی شده است.

  وی اضافه کرد: این طرح بر اساس مطالعات انجام شده بر روی تجربیات موفق سایر کشورهای دنیا و ارائه راهکارهای بومی مطابق با شرایط کشور تدوین و به مرحله بهره برداری رسیده است.

  جمالی نژاد در ادامه اظهار کرد: در این راستا از 20 آبان، تمامی رانندگان خودروهای عمومی نفت گاز سوز فعال در سراسر شهرهای کشور با ظرفیت بالای10 تن، موظفند از طریق تلفن همراه خود یا درگاه اینترنت و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به‌ازای هر حمل بار در سطح شهر، اقدام به دریافت باربرگ کنند.

  وی افزود: همچنین مطابق هماهنگی انجام گرفته با وزارت نفت، مقرر شده است تا از ابتدای آذرماه، سهمیه پایه سوخت این خودروها به صورت گام به گام کاهش و منطبق بر عملکرد و بر اساس باربرگ تخصیص یابد.

  جمالی نژاد اضافه کرد: این طرح که با همکاری شهرداری های کشور در حال اجراست می تواند ابزارهای لازم را برای کاهش جدی ترافیک، آلودگی هوا و مدیریت حمل ونقل بار شهری در اختیار مدیران شهری قرار دهد.

  شایان ذکر است باربرگ به عنوان سند حمل بار شهری، برای اولین بار در کشور و هم‌گام با کشورهای تراز اول جهان در حوزه حمل ونقل، بر اساس قانون تجارت الکترونیک، به صورت الکترونیکی طراحی شده و به عنوان سندی معتبر، امکان مدیریت یکپارچه و برخط جابه جایی بار در سطح شهرهای کشور را فراهم می‌کند.

  همچنین باربرگ به عنوان ابزاری هوشمند، ساز و کار لازم را برای تخصیص هوشمند، هدفمند و سیستمی یارانه های دولتی مانند سوخت، لاستیک، بیمه، تسهیلات نوسازی ناوگان و ... ایجاد می کند.

  فعالان بخش حمل ونقل بار درون شهری در سراسر کشور می‌توانند برای دریافت نرم‌افزار مربوطه به سامانه باربرگ به نشانی www.BaarBarg.ir مراجعه کرده و به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره 75492000ــ021 تماس حاصل کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط