اطلس خودروکار کلیک

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا خبر داد؛

جریمه ۶۱ هزار و ۲۰۰ تومانی برای مخدوش کردن پلاک خودرو

تداوم محدودیت‌های تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح

عصر خودرو- سرهنگ سلیمی درباره اعمال محدودیت‌های تردد توضیحاتی داد.

جریمه ۶۱ هزار و ۲۰۰ تومانی برای مخدوش کردن پلاک خودرو
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ محمد باقر سلیمی رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با اشاره به جریمه مخدوش کردن پلاک خودرو در زمان اجرای محدودیت‌های تردد گفت: اگر مخدوش کردن پلاک خودرو، جعل و اقدام متقلبانه محسوب شود طبق قانون مجازات اسلامی عنوان مجرمانه دارد و 6 ماه تا یک سال حبس برای آن فرد در نظر گرفته شده است.

  وی ادامه داد: اگر فقط پوشاندن پلاک خودرو هدف راننده باشد، با کد 2047 برابر ریز جرائم راهنمایی و رانندگی مبلغ 61 هزار و 200 تومان میزان جریمه است و توسط همکاران ما و سامانه‌های نظارتی و هوشمند موجود در سطح معابر مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

  سرهنگ سلیمی افزود: اگر در شهر‌های قرمز و نارنجی که محدودیت تردد از ساعت 21 شب تا 4 صبح تردد داشته باشند و همچنین در شهر‌های قرمز و نارنجی که در آن‌ها تردد پلاک‌های غیر بومی، غیر ضروری تشخیص داده خواهد شد و علاوه بر جریمه مخدوش کردن پلاک این جریمه‌ها اعمال می‌شود.

  رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با بیان اینکه حدود 830 هزار موتورسیکلت از سال‌های قبل در پارکینگ‌ها به دلایل مختلف توقیف شده‌اند و همچنین تعدادی از این موتور‌ها تحت عنوان موتور‌های اسقاطی از رده خارج شده‌اند که از این 830 هزار موتورسیکلت کم خواهد شد.

  وی گفت: آخرین آماری که ما گرفتیم 50 هزار و 97 درخواست در سامانه ما ثبت شده و تعداد 44 هزار و 932 دستگاه از این موتور‌سیکلت‌ها به صورت بر خط و آنلاین ترخیص شدند و 5 هزار و 175 دستگاه هم به صورت حضوری با مراجعه به ستاد‌های ترخیص به دلیل ثبت نشدن در سامانه به صورت دستی ترخیص شده‌اند.

  سرهنگ سلیمی ادامه داد: در مجموع تعداد ترخیص‌های ما 48 هزار و 666 دستگاه است و هزار و 431 درخواست هم در حال تکمیل و بررسی است که انشاالله منجر به ترخیص خواهد شد. در این تمهیدات و مشوق‌های بسیار خوبی در نظر گرفته شده که افراد با کمترین مدارک و هزینه با مراجعه به 1200 دفتر پلیس+10 فعال در سطح کشور هستند، ترخیص کنند.

  وی افزود:امکان تقسیط جرایم وجود دارد و عزیزانی که فاقد گواهینامه و فاقد بیمه نامه هستند می‌توانند با تعهد به اینکه تردد در معابر عمومی نداشته باشند، موتورسیکلتشان را ترخیص کنند و آن را تحویل بگیرند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو